Elazığ TSO öncülüğünde İŞKUR , Elazığ Teknova OSB, Elazığ OSB, Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve STK’larımızın destekleriyle istihdam sorununu en aza indirgemeyi hedefliyoruz.

ELAZIĞ TSO KARİYER VE İSTİHDAM PORTALI NEDİR?

Elazığ TSO AR-GE Ekibi tarafından gerçekleştirilen elazigtsokariyer.com iş arayanlarla eleman arayan firmaları online ortamda buluşturan ücretsiz bir insan kaynakları sitesidir.

PROJENİN AMACI NEDİR?

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde hizmet verecek olan elazigtsokariyer.com; Kariyer ve İstihdam Seferberliği çalışmalarımız kapsamında Üyelerimizin ve esnafımızın nitelikli eleman ihtiyacını karşılayarak, iş arayışında olan vatandaşlarımızı istihdama dâhil ederek şehrimizin istihdam sorununun çözümünde Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak doğrudan rol oynamak ve istihdamla ilgili tüm talepleri tek merkezde toplamak.

SİSTEMİN TEMEL ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

İŞVERENLER: Sisteme internet üzerinden ücretsiz üye olarak firmalarının tanıtımını yaparak iş ilanlarını yayınlayabilirler.

İŞ ARAYANLAR: Sisteme internet üzerinden ücretsiz üye olarak özgeçmiş formunu doldurup, CV oluşturarak, Firmaların yayınladıkları ilanlara başvurabilirler.

NASIL ÇALIŞIR?

1. Adım: Firma internet üzerinden sistemimize üye olur ve detaylı iş formundan istediği kriterleri belirleyerek iş ilanı yayınlar.

2. Adım: Adaylar internet üzerinden sistemimize üye olur ve Özgeçmiş formunu düzenleyerek CV oluşturur.

3. Adım:  İş arayışında olan Adaylar firmaların yayınladıkları ilanlara sistemden başvurur.

4. Adım: Firmalara yayınladıkları ilanlara başvuru geldiğine dair bir bildirim düşer. Firmalar Başvuran Adaylardan kendi kriterlerine uyan kişilere mesaj göndererek Online veya Yüz yüze Mülakat gerçekleştirir.

5. Adım: İşverenler ve Adaylar mülakat sonucu anlaşırlarsa İstihdam gerçekleşir.

SİSTEMİN KULLANIMI İÇİN DESTEK NASIL SAĞLANIR?

Elazığ TSO Bünyesinde kurulan birim, Telefon, WhatsApp, Mail gibi tüm iletişim kanallarından, firmalara ve iş arayan adaylara ücretsiz destek sunar.

PROJEYİ KİMLER DESTEKLER

Projeyi İŞKUR, ELAZIĞ OSB, MÜSİAD ELAZIĞ, ASKON ELAZIĞ, ELAZIĞ İŞGEM, FIRAT TEKNOKENT, ELAZIĞ ESNAF VE SANATKÂRLAR ODASI, TEKNOVA OSB ve diğer katılım sağlayacak kurum, kuruluş ve STK’lar destekler.